Opinie Klientów

Pytania

A A A

1. Ile u Naszego Optyka kosztują okulary?

Na to pytanie nie można dać, oczywiście, jednej precyzyjnej odpowiedzi, ponieważ cena okularów zależy od wielu parametrów i rzeczy : korekcji, rodzaju i właściwości soczewek okularowych, oprawki a czasami usługi.

- W pierwszej kolejności o cenie okularów korekcyjnych będzie decydować moc zamawianych soczewek.
Jeśli korekcja klienta jest duża tzn. przekraczająca 6 dioptrii na sferze lub 2 dioptrie na cylindrze, zamawia się tak zwane soczewki recepturowe. Są to soczewki wykonywane specjalnie na zamówienie - nie magazynuje się ich. Dlatego są one droższe od soczewek magazynowych, z typowymi korekcjami. 

Cena soczewek zależy także od ich marki, komfortu użytkowania i estetyki.
Klient jest informowany jakie istnieją materiały z których wykonane są soczewki okularowe (mineralne, organiczne, organiczne z poliwęglanu, organiczne trivex...), możliwości ich uszlachetnień (powłoki utwardzające, powłoki antyrefleksyjne, fotochromy, barwienia...) Przy soczewkach korekcyjnych o dużych mocach, istnieją możliwości ucienienia soczewek (wyższe indeksy, optymalizacja, soczewki asferyczne) Ceny soczewek progresywnych oprócz powyższych elementów zależeć będą od ich tzw. generacji - szerokości pola komfortowego widzenia. 

O cenie okularów decyduje także oprawka. Koszt oprawek jest zróżnicowany ze względu na ich markę, materiał z którego są wykonane, estetyczność, jakość, itp.

Przy zakupie kompletnych okularów (soczewki korekcyjne+oprawka) u Naszego Optyka nie są naliczane dodatkowo koszty robocizny.
Istnieją tzw. pakiety dla osób poszukujących okularów dobrych i najtańszych:

  •  pakiet za 95 zł: w skład, którego wchodzi oprawka z określonego przedziału i dwa szkła organiczne jednoogniskowe z utwardzeniem, o mocach magazynowych (nie przekraczające 6 dioptrii na sferze lub 2 dioptrii na cylindrze)
  • Pakiet za 125 zł: w skład, którego wchodzi oprawka z określonego przedziału i dwa szkła organiczne jednoogniskowe z utwardzeniem i antyrefleksem o mocach magazynowych (nie przekraczające 6 dioptrii na sferze lub 2 dioptrii na cylindrze)

Nasz Optyk dba o bardzo szeroką gamę soczewek i oprawek okularowych dla każdego klienta, w zależności od jego potrzeb, oczekiwań i możliwości finansowych. Okulary wykonane u Naszego Optyka są znane z dobrej jakości, fachowego wykonania i rozsądnej ceny. W każdym przypadku zakupu okularów, klient dostaje przy odbiorze od Naszego Optyka estetyczne, praktyczne etui i chsteczkę z mikrofibry do czyszczenia soczewek okularowych.

2. Jak długo będę czekać na odbiór moich okularów?

W większości przypadków okulary można odebrać już następnego dnia.

Wyjątek stanowią okulary z soczewkami recepturowymi (duże korekcje) lub soczewkami progresywnymi. Tutaj czas oczekiwania nie przekracza jednego tygodnia. Dzięki temu, że w naszym salonie optycznym realizujemy montaże okularów, posiadamy nowoczesny sprzęt do obróbki szkieł okularowych, czas oczekiwania na okulary jest skrócony i tańsze są koszty zakupu okularów. Przy zakupie kompletnych okularów (oprawka + dwie soczewki okularowe) Nasz Optyk nie nalicza dodatkowych kosztów robocizny. Często montaże soczewek okularowych wykonywane są na miejscu w obecności klienta.

3. Jakie są godziny otwarcia sklepu?

Od poniedziałku do piątku, od godziny 10.00 do godziny 19.00. W soboty od godziny 10.00 do godziny 14.00. Każdego dnia, w nagłych przypadkach można się skontaktować z Naszym Optykiem i poprosić o pozostanie w sklepie dłużej.

4. Czy muszę mieć receptę od lekarza aby zrobić okulary u Naszego Optyka?

Nie jest to konieczne. U Naszego Optyka, optometrysta jest do Państwa dyspozycji przez cały czas w godzinach otwarcia sklepu.

Naszego Optyka przeprowadza się egzamin optometrystyczny, tj. dobieramy szkła korekcyjne. Z przyjemnością odpowiadamy na pytania pacjentów i służymy radą, aby następnie wykonać okulary, które usatysfakcjonują klienta.

5. Czy u Naszego Optyka można wykonać badanie optometrystyczne - ustalić korekcję pod nowe okulary?

Naszego Optyka przy każdym zakupie okularów, można wykonać egzamin optometrysrtyczny i jest on całkowicie za darmo.

Nie ma potrzeby specjalnego rejestrowania czy umawiania się. Optometrysta jest do Państwa dyspozycji cały czas podczas godzin otwarcia sklepu, tj. od poniedziałku do piątku od godz. 10.00 do godz. 19.00 i w soboty od godz. 10.00 do 14.00. Najlepiej , radzimy, przystępować do egzaminu optometrystycznego rano - kiedy się jest wypoczętym i nie ma tylu klientów co w godzinach popołudniowych.

Na początku wykonujemy egzamin metodą obiektywną, przy użyciu autorefraktometru (potocznie pacjenci nazywają to badanie 'komputerowym badaniem wzroku') Następnie wykonywane jest badanie podmiotowe, metodą subiektywną. Do tej metody używane są odpowiednie optotypy i szkła pomiarowe. Pacjent bierze w tym badaniu aktywny udział.

6. Czy należy umówić się wcześniej z optometrystą w celu wykonania egzaminu wzroku?

Nie ma takiej potrzeby. To Klienci decydują kiedy mogą i chcą przyjść.

Pamiętać jednak należy, że najbardziej wiarygodne wyniki egzaminu optometrystycznego uzyskuje się wówczas, kiedy pacjent przychodzi wypoczęty.

7. Czy można rozłożyć zapłatę za okulary na raty?

Każdy zakup okularów powyżej 200 zł można uregulować w sposób ratalny, bez jakichkolwiek dodatkowych dopłat.

Ilość rat może być maksymalnie rozłożona na trzy miesiące. Klient decyduje jaki dzień w danym miesiącu jest dla niego najbardziej korzystny do spłaty. Przy wypełnianiu umowy ratalnej konieczny jest do wglądu dowód osobisty klienta.

8. Czy można płacić przelewem?

Bez problemu ! Regulowanie ceny zakupu przelewem nie ma wpływu na zmianę ceny towaru.

9. Czy u Naszego Optyka można płacić kartą bankową?

Tak. Od marca 2016 roku znów można u nas płacić  kartą bankową.

10. A co z refundacją NFZ?

Oczywiście u Naszego Optyka uwzględnia się refundację NFZ.

Niestety służba zdrowia dopłaca bardzo małą sumę za soczewki okularowe. W większości przypadków jest to 8 złotych i 40 groszy. Aby móc zapłacić o tę wartość mniej przy odbiorze okularów, pacjent musi z receptą od okulisty jechać do NFZ (we Wrocławiu przy ul. Dawida 2). Tam recepta jest analizowana i podbijana przez slużbę zdrowia.

11. Kiedy jest najmniej klientów u Naszego Optyka, czyli kiedy nie ma kolejki?

Na to pytanie trudno jest dać jednoznaczną odpowiedź.

Statystycznie, najczęściej Nasi Klienci lubią przychodzić bardzo wcześnie - zaraz po otwarciu sklepu (osoby starsze, pacjenci ze świeżo wystawioną receptą na okulary); lub późnym popołudniem (osoby pracujące)

Aby uniknąć czekania w kolejce, najdogodniejsze są godziny między 13.00 a 16.00.

Serdecznie zapraszamy !