Opinie Klientów

Soczewki Wrocław

Soczewki kontaktowe to wygodna i dużo bardziej komfortowa alternatywa dla okularów. 

A A A

Soczewki kontaktowe

Soczewki kontaktowe

U Naszego Optyka jest dostępny szeroki asortyment soczewek kontaktowych...

Soczewki kontaktowe Wrocław 

Tradycyjne szkła w kolorowych oprawkach stanowią zbędny balast latem przy wysokich temperaturach, na plaży i podczas uprawiania sportów. Przeszkadzają też zimą, kiedy często wchodzimy z zimnych do ciepłych pomieszczeń, a szkła naszych okularów szybko pokrywają się parą, zmniejszając nasz komfort widzenia. W soczewkach kontaktowych wygodniej uprawiać sport, co więcej umożliwiają nam one aktywności, których przy dużej wadzie wzroku, nosząc okulary, nie moglibyśmy się podjąć. Pływanie, jazda w kasku na motocyklu, spływ pontonem po urwistej rzece, skoki na bungee – w soczewkach świat stoi przed nami otworem! Oprócz wygody, jaką daje noszenie szkieł kontaktowych i możliwości korzystania z życia pełnymi garściami, soczewki mają tę zaletę, że korygują wzrok, a jednocześnie ich nie widać. Wiele osób ma problemy z zaakceptowaniem siebie w okularach i posiada lepszą wizję idealnego looku, jeśli chodzi o własną osobę. Zwłaszcza panie często nie mogą dobrać oprawek do swojej twarzy – po prostu ładniej im bez okularów. Kolejną zaletą korekty wady wzroku za pomocą soczewek jest również fakt, że latem możemy pozwolić sobie na najmodniejsze w sezonie okulary przeciwsłoneczne!

Rodzaje soczewek kontaktowych

Osoby decydujące się na soczewki kontaktowe traktują je najczęściej jako alternatywę dla okularów korygujących wadę wzroku, obojętne czy jest to krótkowzroczność, czy dalekowzroczność. Szkła kontaktowe są tak popularne, ponieważ ich noszenie jest zupełnie nieinwazyjne: soczewki są elastyczne, nie czujemy, że je nosimy. Ponadto prawidłowo użytkowane gwarantują odpowiednie nawilżenie oraz dotlenienie oczu. Soczewki, tak jak i szkła do okularów, mają szerokie zastosowanie. Soczewki kontaktowe dzielą się na twarde i miękkie. Twarde są droższe, co nie znaczy, że ich zakup się nie opłaca – służą nam zazwyczaj przez cały rok. Ich przeznaczeniem jest korekcja trwałych wad wzroku oraz różnego rodzaju schorzeń okulistycznych: astygmatyzmu, zespołu suchego oka czy stożka rogówki. Soczewki kontaktowe na astygmatyzm to soczewki toryczne. Podobnie jak szkła okularów, soczewki toryczne są cylindryczne – usuwają nie tylko zniekształcenia pola widzenia i regulują ostrość obrazu, ale niwelują również objawy towarzyszące, takie jak ból głowy czy napięcie oczu. Innym rodzajem twardych soczewek są soczewki progresywne, które pozwalają ograniczyć skutki starczowzroczności. Soczewki miękkie to najczęściej soczewki jednodniowe, tygodniowe, dwutygodniowe i miesięczne, są jednak dostępne również kwartalne i roczne. Wybierane są zazwyczaj przez osoby, które nie potrzebują szkieł kontaktowych na co dzień, a preferują je jako alternatywę dla okularów w niektórych sytuacjach np. podczas wakacyjnego urlopu, uprawiania niektórych rodzajów sportów itp. Wśród soczewek miękkich znajdziemy również soczewki kolorowe, które mogą nosić osoby bez wady wzroku, chcące na jakiś czas zmienić kolor oczu albo lubiące bawić się modą i swoim wizerunkiem. Spośród kolorowych soczewek wybrać można również takie, które diametralnie odmienią nasz wygląd np. na Halloween.

Dobór optymalnej korekcji

Konsultacja optometryczna ukierunkowana jest na wybór optymalnej metody korekcji (okulary, soczewki, kontaktowe, chirurgia refrakcyjna) w zależności od wymagań wzrokowych pacjenta.

Konsultacja optometryczna zawiera:

Kompleksowe badanie optometryczne tj. stworzenie modelu widzenia, pomiar refrakcji, pomiary i ocena widzenia obuczonego i akomodacji, pomiar mocy refrakcji i krzywizny rogówki wraz z pomiarem ciśnienia wewnątrzgałkowego oraz grubości rogówki i topografię rogówki.